Půjčka na OP je půjčka, na kterou vám postačí pouze občanský průkaz (odtut také zkratka OP). Půjčka na OP je půjčkou typickou pro nebankovní společnosti a různé soukromé osoby a investory.

Postačí občanský průkaz

Půjčka na OP je skvělá v tom, že k jejímu poskytnutí vám postačí pouze a jen občanský průkaz. U cizinců, které nemají trvalý pobyt na území České republiky je často vyžadován ještě další doklad o jejich totožnosti. Nejčastěji se využívá cestovní pas nebo rodný list.

Půjčka na OP je jištěná směnkou

Půjčka na OP je poskytována téměř úplně každému a tak se musí věřitelé musí nějak pojistit. Používají k tomu nejen vyšší roční úroky a další poplatky, ale hlavně tyto půjčky jsou téměř vždy zajištěné směnkou. Směnka vždy obsahuje částku, kterou máte vrátit a také datum do kdy máte finanční částku vrátit nazpátek. Díky směnce si může věřitel v případě vašich problémů se splácením vymoci peníze lechčeji nazpátek. I pomocí exekuce.

Malá půjčka na OP

Půjčka na OP je nebankovními společnostmi většinou poskytována maximálně do výše 20 000 Kč. Obvyklá výše půjčky na OP je 10 000 Kč. Jedná se tedy spíše o menší půjčky s krátší dobou splatnosti. I nebankovní společnosti se bojí u těchto půjček poskytovat větší částky a nabízejí jen tyto menší částky zhruba do 20 000 Kč.

Internetová půjčka na OP

Půjčka na OP je také známá tím, že je možné ji velmi rychle vyřídit. Přispělo k tomu i to, že o půjčku si můžete zažádat jednodušše přes internet. Stačí na webové stránce nebankovní společnosti vyplnit krátkou žádost o půjčku na OP. Tuto žádost odešlete. A dále vás bude telefonicky kontaktovat někdo z nebankovní společnosti. Při tomto telefonickém hovoru se domluvíte na dalších detailech a můžete se také zeptat na případné nejasnosti. Domluvíte se také na podpisu smlouvy a výplatě peněz.